Tolerancijos diena – lapkričio 16 - oji

Lapkričio 16 - ąją Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriuje paminėta Tolerancijos diena. Šiais metais mūsų mokykla organizavo projektinę veiklą ne mokyklos aplinkoje.

Su mokiniais pirmiausia aptarėme žodžio „tolerancija“ prasmę. Tai nėra žodžių „meilė“ ir „gerumas“ sinonimas. Analizavome netolerancijos pavyzdžius, išsiaiškinome, kad tolerancija taip pat turi  ribas.

Aptarėme aktualią šių dienų Lietuvos žmonėms aktualią migrantų temą. Kalbėjomės apie toleranciją kitokiems žmonėms, taip pat žiūrėjome video filmukus apie toleranciją.

Mokiniai lankėsi Lumpėnų seniūnijos bibliotekoje, ten jie kūrė tolerancijos knygą: užrašė savo mintis apie toliarancijos supratimą. Taip pat mokiniai apsilankė Pagėgių krašto turizmo informacijos centre. Kiekvienas mokinys turėjo ką veikti ir atlikti užduotis: rinko duomenis ar tolerantiški seniūnijos žmonės dabar ir ar buvo tolerantiški mūsų krašto gyventojai praeityje, pradinukai gamino linksmas saulutes ,,Būkime tolerantiški“ ir dovanojo sutiktiems žmonėms.

Mokiniai dalyvavo tolerancijos maketo kūrime. Kurdami mozaiką mokiniai suvokė ne tik bendradarbiavimo, bet ir pilietiškumo esmę. Visi mes esame vienos valstybės gyventojai. Nepaisydami skirtumų, kuriame tolerantišką visuomenę. Padaryta mozaika naudojant gamtines medžiagas, atrodė labai įspūdingai.

Taip pat tylos minute buvo pagerbti ir lapkričio 13-ąją per teroristinį išpuolį Paryžiuje žuvę Prancūzijos gyventojai.