Saugaus eismo konkursas Lumpėnuose

Šiais mokslo metais Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai su mokytojomis vykdė projektą „Saugus kelias“. Kiekvieną mėnesį mokiniai dalyvavo numatytoje veikloje: apžiūrėjo kaimo gatveles, juose pastatytus kelio ženklus, mokėsi  pereiti kelią, stebėjo ir aptarė filmukus saugaus eismo tema, piešė piešinius, mokėsi dainelių,  gamino atšvaitus, sprendė situacijas maketuose,  lankėsi Pagėgių policijos komisariate, susitiko su ugniagesiais - gelbėtojais.

Balandžio 10 d. pradinių klasių mokytojos Jūratė Kriaučiūnienė ir Rolanda Rakauskienė organizavo baigiamąjį projekto renginį  – „Šviesoforo“ konkurso pirmąjį etapą. Mokiniai turėjo puikią progą pasitikrinti savo saugaus eismo žinias, nes kiekvienas, nešinas kelionės lapu, privalėjo įveikti burtų keliu ištrauktas įvairias užduotis.  Atsakymus vertino kompetentinga komisija – iš Pagėgių policijos komisariato atvykusios policijos bendruomenės pareigūnės Rima Buinauskienė ir Asta Mozerienė, mokinių tėveliai Daina Masedunskienė ir Virginijus Krūminis, mokytoja Žaneta Jankauskienė. Mokiniai buvo atsargūs, drausmingi, kultūringi eismo dalyviai, gerai išmanė Kelių eismo taisykles, todėl nelengva buvo išrinkti nugalėtojus.

Konkurso pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir saldžios dovanėlės, o geriausiai pasirodžiusieji – Deimantas  Pocius, Ieva Palitauskaitė, Lukas Gudaitis, Evelina Rukšnaitytė – apdovanoti diplomais. Šie mokiniai atstovaus mūsų mokyklą „Šviesoforo“ konkurso antrame etape Pagėgiuose. Policijos pareigūnės palinkėjo nugalėtojams sėkmės antrame etape ir visiems būti saugiems kelyje, kasdien praktiškai taikyti įgytas žinias, pasidžiaugė tėvelių įtraukimu į mokyklos veiklą, padėkojo mokytojoms už mokinių paruošimą ir renginio organizavimą. Tėveliai taip pat džiaugėsi, kad jų atžalos mokomi būti saugiais ir atsakingais eismo dalyviais. Mokiniai svečiams įteikė mažas padėkos dovanėles – savo darbelius iš molio, pagamintus  mokyklos būrelyje „Ąsotėlis“.

Rolanda Rakauskienė