Integruota pamoka ,, Atvelykio šventė“

Balandžio 21 d. Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindiniame skyriuje vyko nuotaikinga,  integruota  pamoka ,,Atvelykio šventė“, skirta  visai šeimai.

Pamoką pradėjo skyriaus vedėja Rolanda Rakauskienė.  Ji  papasakojo apie Atvelykio papročius, linkėjo sveikų, derlingų metų. Priminė, kad Atvelykis dar vadinamas ,,vaikų velykėlėmis“, per kurias mažieji mėgdžiodami suaugusiuosius stengiasi pakartoti Velykų veiksmus. Atvelykis nebūtų Atvelykiu, jei šventėje nebūtų margučių, jų ridenimo, žaidimų, kurie simbolizuoja žemės pabudimą po žiemos meto, judėjimą pirmyn. Nuo seno tikėta, jog visi sveiki ir stiprūs bus, jei per Atvelykį  linksminsis, todėl integruotos pamokos  metu vaikai, tėveliai ir mokytojai linksmai leido laiką. 

Visų dėmesį patraukė dailės mokytojo Eligijaus Kriaučiūno pagamintas,  įspūdingo dydžio margutis. Jis paprašė pamokos dalyvių margutį išmarginti gražiausiais raštais. Pirmieji didįjį margutį  pradėjo  marginti ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai. Jiems padėjo  mišrios priešmokyklinės grupės mokytoja Žaneta Jankauskienė, pradinių klasių mokiniai ir tėveliai. Didysis margutis pasipuošė pavasario žiedais. Visi dalyviai entuziastingai atsakinėjo į tikybos ir etikos mokytojų (Gražinos Stankienės  ir Airidos Čiužauskaitės) viktorinos klausimus. Pradinių klasių mokytojos Rolanda Rakauskienė ir Jūratė Kriaučiūnienė mokė  žaisti netradicinius velykinius žaidimus: ,,Raktelis“, ,,Rankų futbolas su margučiu“. Netikėtaiį pamoką  atstriksėjo ir Velykų zuikutis. Jis  linksmino mažuosius. O už puikiai atliktas užduotis įteikė po dovaną. Integruotos pamokos ,,Atvelykio šventė“  akimirkos įamžintos ir iš siųstos į konkursą ,,Vaikų Velykėlės“.

Pajuokavę, pažaidę žaidimų, palinkėję laimingai ir gerai užbaigti šiuos mokslo metus, mokytojos, tėveliai  ir zuikutis išsiskirstė iki kitų metų integruotos pamokos ,, Atvelykio šventė“. Ji, be jokios abejonės, vėl įvyks Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriuje.

Na žinoma, negalime nepaminėti ir padėkos žodžio neištarti mūsų zuikučio rėmėjams, Švedijos humanitarinei organizacijai ,,Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“. Dovanos nudžiugino ne tik mažuosius, bet tėvelius ir mokytojus.

 Mokytoja Jūratė Kriaučiūnienė