Darom 2017

Gamta padėkos – širdis pasidžiaugs

DAROM IR GAMTA PADĖKOS! – nacionalinės DAROM 2017 akcijos šūkis, kuriuo organizatoriai kvietė prisidėti prie aplinkos tvarkymo. Tai jau dešimtą kartą vykstanti visuotinė aplinkos tvarkymo akcija. Jos pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprinti vietines bendruomenes.

Kasmet, pavasarį, vykstanti akcija, kuri sėkmingai startavo 2008 m., pritraukia vis daugiau švarios gamtos entuziastų. Joje aktyviai dalyvauja įvairių bendruomenių atstovai bei pavieniai gyventojai. Akcijos tikslas - suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas.

Mūsų mokyklos mokiniai neliko abejingi šiai kilniai misijai ir suvienijo jėgas su seniūnės pakviestais apylinkių gyventojais. Nepaisydami lietingo, žvarbaus oro, pasiraitoję rankoves kibo į darbus – tvarkė mokyklos ir  šalia esančią teritoriją, rinko šiukšles, grėbė pernykščius lapus, sodino seniūnijos dovanotas gėles. Padedant ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“ atsiųstai technikai, sutvarkytas šalia mokyklos riogsojęs šiukšlynas. Ne vienas jų prieš numesdamas šiukšlę gerai pagalvos, kad tos pačios rankos anksčiau ar vėliau vis vien turės ją pakelti. Už tai ir gamta padėkos, ir širdis pasidžiaugs.