Kovo 11-osios proga – proto mūšis ,,Kokia kalba, tokia galva“

Atgimstantis pavasaris mums dovanojo gražią šventę – Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Norėdami smagiai ją paminėti, surengėme proto mūšį ,,Kokia kalba, tokia galva“. Kiekvienos tautos gyvavimas priklauso nuo kalbos išsaugojimo. Tauta gyva, kol gyva jos kalba ir istorija.

Tad kovo 9-ąją visi suėjome į būrį, kad parungtyniautume, pasigalynėtume savo žiniomis apie Lietuvą, jos kalbą, istoriją, kraštovaizdį. Kad pabendrautume, pašmaikštautume, o tuo pačiu parodytume, kokių žinių įgyjame per lietuvių kalbos, istorijos, geografijos pamokas, taip pat nepamokinėje veikloje bei bendraudami vieni su kitais.

Proto mūšyje rungėsi trys komandos – „Nepriklausomybė“, „Laimė“ ir „Meilė“, kurias sudarė 2 – 10 klasių mokiniai.  Kiekviena komanda, atsakinėdama į klausimus, stengėsi parodyti kuo geresnes žinias, kūrybiškumą. Klausimų būta pačių įvairiausių – nuo Lietuvos krikšto, pirmosios lietuviškos knygos iki Kudirkos, Maironio palikimo. Pakeliavome ir po Lietuvą, pasidairėme, kiek yra aplink gražių miestų, kaimų ir žymių vietų.

Renginio pabaigoje suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad proto mūšyje nugalėjo komanda „Meilė“.

Renginį paįvairino pradinių klasių mokiniai, deklamavę eilėraščius apie tėvynę, jos gamtą ir žmones.

Proto mūšio komandos ir aktyviausi žiūrovai buvo apdovanoti padėkomis ir maloniais siurprizais.