KAZIUKO MUGĖ

Kovo 3 d. priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai atvyko nusiteikę kitokiam darbui nei įprastai – mokėsi virti, kepti, girti prekes, prekiauti ir pirkti. Tikybos mokytoja papasakojo vaikams, kas yra šv. Kazimieras, kokios šios dienos šventimo tradicijos susiformavę Lietuvoje ir  Vilniaus krašte. Vėliau klasėse ėmėsi smagaus, bet atsakingo darbo – reikėjo paruošti skanumynus, kuriais prekiavo mugėje. Mokytojos išdalino receptus. Teko tiksliai pasisverti, atsiseikėti reikiamus produktus ir iš jų užmaišyti tešlą. Kepti padėjo į talką atskubėjusios mamytės. Kai žagarėliai, keksiukai, vafliai ir kiti gardumynai buvo paruošti, susibūrėme į „turgaus aikštę“ ir laukėme pirkėjų – vyresnių draugų, tėvelių, mokytojų ir kitų mokyklos darbuotojų. Paskutinis ir smagiausias darbas – pelno skaičiavimas. Dėkojame dosniems pirkėjams!

Rolanda Rakauskienė