Lumpėnai gyvena „Žiemos šokio“ ritmu

Gruodis  – tai laikas, kai žodžiai tampa gerumu, o nuveikti darbai – bendrystės ir darnumo išraiška. Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinėje mokykloje šių metų paskutinis mėnuo išties buvo gerumo, susikaupimo ir gražaus bendravimo laikotarpis. Šventine šiluma dalinosi ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir mokinių tėveliai bei svečiai.

Gražiai papuošę klases, mokiniai suskubo gražinti ir mokyklos aplinką. Atskiras erdves vienijo bendra „Žiemos šokio“ tema,  o languose šokančios sniego balerinos priminė visiems lumpėniškiams, kad metas ruoštis didžiosioms metų šventėms.

Svarbiausias mokyklos šventės akcentas – eglutė – papuošė šv. Kalėdų laukimo erdvę, kurioje kas savaitę buvo uždegama nauja Advento žvakelė. Mokytojos Virginijos Bubelienės  parengtos pirmokės, dalyvavusios „Giesmių giesmelės“ šventėje, giedojo ir mokykloje uždegant žvakutes. Šioje kalėdinėje erdvėje buvo skaitomos ir pamokančios istorijos. V. Petkevičiaus knygelę „Kodėlčius“ bei  S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“ mokiniams skaitė ne tik mokytojos, bet ir aktyviausios mamytės, Vilkyškių gimnazijos direktorė Rima Auštrienė,  Lumpėnų seniūnijos seniūnė Danguolė Mikelienė, tarybos narys Remigijus Kelneris.

Pasak mokyklos vedėjos Rolandos Rakauskienės, mažieji šiuose susitikimuose buvo skatinami skaityti, pamilti knygas, pabūti drauge, pakalbėti gerumo ir atjautos tema. Visus šį šventinį laikotarpį visą mokyklos bendruomenę vienijo pakili nuotaika, noras būti geresniems, nuoširdesniems, dalintis kalėdiniu laukimu ir gerais darbais.

Mokytojai ir mokiniai entuziastingai prisidėjo ir organizuojant Kalėdų eglutės šventę Lumpėnų seniūnijos vaikams. Jau ne pirmą kartą mokytojai mažuosius seniūnijos vaikučius nudžiugina savo spektakliukais ir žaidimais. Šiemet ratelyje sukosi žvitri kiškienė, paslaptingoji ragana, geroji fėja ir kiti personažai. Su į šventę atskubėjusiu Kalėdų seneliu vaikai galėjo pasimėtyti sniego gniūžtėmis, pažaisti sniego tinklinį. Vėliau visi gėrėjosi dangų nušvietusiais fejerverkais ir seniūnijos kieme žėrinčia eglute.

Šventės nesibaigė, mokyklos bendruomenės puošmenos dar džiugina lumpėniškių akis ir širdis. Šią savaitę visi dar šokame „Žiemos šokio“ ritmu...

R. Murauskienė