Su Žemės diena

Kovo 18 dieną Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinio ugdymo skyrius minėjo Pasaulinę Žemės dieną. Veikla buvo organizuojama netradiciškai ir išradingai. Jos tikslas – platinti aplinkosaugines idėjas, konkrečiais darbais prisidėti prie gamtos puoselėjimo.

Mokiniai su mokytojais vyko į Rambyno regioninį parką ir keliavo mažuoju maršrutu pėstiesiems „Po Rambyną ir Bitėnus“. Buvo pranešta apie plenerą „Aš kuriu žemei“, kurio metu mokiniai turėjo rinkti gamtos dovanas ir vėliau kurti iš jų Gyvybės medį. Žygį pradėjo nuo unikaliosios baltųjų gandrų kolonijos. Ėjo takeliais tarp iškilmingai ošiančių medžių, kurie tikriausiai dar mena knygnešių istorijas. Stoviniuodami Nemuno pakrantėje įrengtose regyklose grožėjosi atsiveriančiais nuostabiais vaizdais, domėjosi informaciniuose stenduose pateiktomis žiniomis apie augalus. Stotelėse mokiniai atliko mokytojų sukurtas užduotis, samprotavo, kaip išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Žygio pabaigoje ant Rambyno kalno buvo sukurtas Gyvybės medis, tarsi primenantis, kad gamta ir žmogus – vienos Žemės vaikai.

Žemės dienos paminėjimas buvo užbaigtas šokių konkursu, po kurio visi linksmi išsiskirstė laukti gražiosios pavasario šventės – Velykų.