Edukacinė pamoka Kaune

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio Lumpėnų Enzio Jagomasto skyriaus 6 – 9 klasių mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Kaune Lietuvos švietimo istorijos muziejuje ir sudalyvauti netradicinėje – edukacinėje pamokoje ,,Daraktorinė  (slaptoji) XIX a. mokykla“.

Pamoka – vaidinimas išties buvo netradicinė, pamokos metu mokiniai patys inscenizavo autentišką XIX amžiaus slaptosios lietuviškos mokyklos dvasią, buvo aprėdyti autentiškais lininiais apdarais, bandė skaityti to laikotarpio tekstus iš knygų, vyko tarpusavyje vaidybiniai dialogai. Su užduotimis susidorojo.

Vėliau muziejininkė glaustai papasakojo apie spaudos draudimo laikus ir lietuvių pastangas išsaugoti lietuvišką raštą, apie daraktorinę mokyklą.

Sukaupta muziejuje istorinė informacija, eksponatai, pasakojimas paliko mokiniams neišdildomą įspūdį.

Po rimtos, įtemptos pamokos aplankėme batutų parką. Čia mokiniai linksmai šėlo, sportavo, išeikvojo visas savo fizines jėgas.

Kelionė buvo efektyvi, įspūdinga ir prasminga.

Mokytoja Virginija Bubelienė