Mokykla mini 145 Enzio Jagomasto (gimimo) metinės

Šį mėnesį mūsų mokykloje ypatingai reikšmingos dvi datos – kovo 11-oji ir kovo 22- oji.

Lietuvos nepriklausomybės 25- mečiui pažymėti mokykla įsijungė į Prezidentės globojamą akciją „Lietuvai ir man“. Visa mokyklos bendruomenė dalyvavo kuriant palinkėjimą Lietuvai. Už palinkėjimą “Žmogus tėvynėje tiek gyvs yra, kiek ji jame, jo širdyje gyva!” (Vydūnas). Lietuva, išlik visada tokia graži, didi, visada nepriklausoma ir garbinga! Jaunystės mūsų širdims, mokyklai ir Lietuvai!“ internete balsuota 119 kartų! Mokiniai ir mokytojai nuo vasario 16-osios minėjimo aktyviai įsijungė į trispalvių apyrankių pynimo akciją. Jas dovanojo kaimo gyventojams, vieni kitiems ir, žinoma, Lietuvai. Apyrankes reikėjo nuvežti į Vilnių, todėl kovo 6 d. organizuota išvyka. Norinčių vykti buvo labai daug, teko daryti atranką. Kadangi artėjo (kovo 22d.) Enzio Jagomasto 145-osios gimimo metinės, organizavome viktoriną apie šį mūsų krašto šviesuolį . Viktorinos nugalėtojai ir aktyviausi akcijos „Lietuvai ir man“ dalyviai ir vyko į sostinę.

Svarbiausia ekskursijos dalis buvo aplankyti Enzio Jagomasto kapą ir nuvežti apyrankes į Nacionalinę dailės galeriją. Didelį įspūdį paliko mūsų gido pasakojimas apie Panerių vietovės istoriją, Enzio Jagomasto šeimos likimą. Vėliau keliavome į Valdovų rūmus,  Nacionalinę dailės galeriją. Į visus muziejus įėjome nemokamai, nes ryšėjome trispalves apyrankes. Žinoma, mūsų ekskursijos pabaigoje stabtelėjome pasigrožėti nuostabiu Vilniaus miesto vaizdu iš Gedimino pilies. Norėčiau dar sugrįžti į Vilnių ir pasidžiaugti neapsakomu šio miesto grožiu.

Kovo 11-aji skirtame renginyje Pagėgiuose dainavo mūsų mokyklos mokinė septintokė Karina Butavičiūtė.