Solidarumo bėgimas suvienijo mokyklą

Pagėgių savivaldybės Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinės mokyklos bendruomenė, paraginta  kūno kultūros ir dailės mokytojo Eligijaus Kriaučiūno, susivienijo bendrai šalies akcijai – I-ajam Solidarumo bėgimui. Ji buvo skirta paremti Lietuvos vaikus, lankančius dienos centrus, ir skurstančius Zambijos vaikus.

Kaip pasakojo mokytojas E. Kriaučiūnas, Zambijos vaikų svajonė – galimybė eiti į mokyklą.  Šiuo metu apie tai dauguma šios šalies vaikų gali tik pasvajoti, nes dažnai jie neturi net ko valgyti. Lietuvoje taip pat yra daug vaikų, kuriems būtina socialinė ir psichologinė pagalba. Vaikų dienos centrai stengiasi, kad jie galėtų džiaugtis pilnaverte ir laiminga vaikyste.

Spalio 15 dieną mokykloje  nuo pat ryto vyko sujudimas: vieni tvarkė registracijos korteles, kiti ieškojo rėmėjų, tarėsi, kiek kilometrų bėgs. Šurmuliavo nuo mažiausių (ikimokyklinukų) iki didžiausių (mokyklos dabuotojų). Smagu, kad palaikyti atvyko ir  seniūnė D. Mikelienė.

Prieš bėgimą visa bendruomenė ir svečiai buvo pakviesti pažiūrėti skaidrių apie skurdų vaikų gyvenimą, nusifotografuoti. Visi buvo entuziastingai nusiteikę: skambėjo muzika, švytėjo plakatai „Junkis, bėk, padėk!“, „Gelbėkit vaikus“.

Solidarumo bėgimo metu bendruomenė nubėgo 121 simbolinį kilometrą. Surinktos lėšos perduotos organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Dalyviai buvo apdovanoti Solidarumo diplomais, padėkomis. Smagu, kad kaimo bendruomenes ir visos Lietuvos žmones vienija kilnūs tikslai!

AČIŪ.AČIŪ.AČIŪ.